04 јули 2017 | Кафе пауза

3-те најсекси хороскопски знаци: Нема да можете да ги оттргнете рацете од нив!

Момци и девојки, ако имате некој од овие знаци покрај вас, тогаш сигурни сме дека вашата врска изобилува со страст.

Не можете да заспиете поради топлото време? Овие 5 совети можеби ќе ви помогнат!

Не треба да очајувате, бидејќи следниве 5 совети можеби ќе ви го решат проблемот и ќе ви го вратат сонот...

11 важни предупредувачки знаци од универзумот

Универзумот ви праќа знаци кои ве водат, вие само треба да ги препознаете.

5 секс пози што ќе ви ја зголемат енергијата

Долгото и исцрпувачко водење љубов заменете го со секс набрзина што ќе ви пружи задоволство и истовремено ќе ве наполни со енергија.

Летна инспирација: Фустан на преклоп

Ако сте во потрага по тренд кој ова лето ќе ви овозможи модерен и дамски изглед, имаме 3 збора за вас – фустани на преклоп!

7 начини да го зголемите вашиот сексапил без физички промени

Зошто некои луѓе зрачат со сексуална привлечност иако изгледаат како секој обичен човек?

Најстрашните работи на светот што навистина постојат

Мора да признаеме дека реалноста е многу почудна и пострашна од фантазијата.

Дали сте претерано добра личност? Негативните страни на оваа позитивна карактеристика

За да ги засакате и искрено да им помогнете на другите, најпрво е потребно вистински да се засакате себеси.

12 митови и лаги за автомобилите во кои треба да престанете да верувате

Митовите се фокусираат на грешните информации кои се пренесуваат од генерација на генерација.

Минимализам и елеганција: Скандинавски идеи за дизајнирање на бањата

Скандинавскиот декор ја должи својата убавина на едноставниот, но елегантен дизајн.

Жежок летен тренд: Големо враќање на бразлетните за глужд

После неколку години мирување, на големата врата се враќаат бразлетните за глужд.
12