Велосипедисти на оригинален начин протестираат за поголема употреба на велосипеди

Група летонски велосипедисти од здружението Let’s Bike го одбележале Светскиот ден без автомобили протестирајќи на многу паметен и оригинален начин. Тие околу своите омилени возила ставиле рамки на автомобил и со тоа обрнуваат внимание на фактот колку многу простор зафаќаат автомобилите, особено ако се спореди со просторот кој го зафаќаат велосипедите.

Велосипедисти на оригинален начин протестираат за поголема употреба на велосипеди Велосипедисти на оригинален начин протестираат за поголема употреба на велосипеди Велосипедисти на оригинален начин протестираат за поголема употреба на велосипеди Велосипедисти на оригинален начин протестираат за поголема употреба на велосипеди Велосипедисти на оригинален начин протестираат за поголема употреба на велосипеди

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар