Фантастична музичка плејлиста со миксови и преработки

Фантастична музичка плејлиста со миксови и преработки

Во овие миксови и преработки, ќе ги најдете дел од најдобрите светски изведувачи и нивните песни, компактно склопени во одлични музички целини. За добра забава, потребна е и одлична музика, па за вашата следна журка топло ви ја препорачуваме следнава плејлиста. Фантастична музичка плејлиста со миксови и преработки
Foster the People – Pumped Up Kicks (reggae Cover)

Adele Vs Robin S – Show Me Love Rolling In The Deep (Dance mashup) Djs From Mars

Sum 41, Rihanna, Nicki Minaj, Eminem, Avicii, Lady GaGa, All American Rejects, Adele – Titus Jones

Nirvana – Smells Like Electro Spirit (Dance mashup) Djs from Mars

Led Zeppelin vs. Rolling Stones, Black Sabbath, ACDC, Queen & more – Rock Mashup (DJ Schmolli)

Outkast vs Deadmau5 – Ghosts Over Baghdad (Hiphop electro mashup) DJ Ellipsis

Lady Gaga Vs Madonna Vs Guetta – Born To Express Love (Dance mashup) Robin Skouteris

Flo Rida vs Pretty Lights (Chill mashup) Frail Limb Purity

Britney Spears vs Bon Jovi, Cascada & t.A.T.u – Hold The Bad Name (Dan Mei)

Michael Jackson vs Martin Solveig – Black or White (Dance mashup) John Marr

Evanescence – Bring Me To Life (Rock dance Remix) Djs From MarsБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар