Наједноставниот кафе коктел за енергична викенд забава

Зачинете ги нештата овој викенд со одличен кафе коктел!

Наједноставниот кафе коктел за енергична викенд забава

Потребни состојки:
  • 120 милилитри силно црно кафе
  • 30 милилитри ликер од кафе
  • Ледени коцки
  • Шлаг пена
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки освен шлаг пената во блендер и матете на висока брзина сѐ додека не добиете хомогена смеса. Сипете во чаша, декорирајте со шлаг пената и послужете.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар