Ова е најдобрата ТВ серија на 21. век

Ова е најдобрата ТВ серија на 21. век

Британскиот весник „Гардијан“ ја прогласи „Сопранови“ за најдобра телевизиска серија на 21 век.

Ова е најдобрата ТВ-серија на 21. век

Оваа серија за американското мафијашко семејство со италијанско потекло, за главна улога го имаше незаборавниот Џејмс Гандолфини и беше многу популарна во периодот на прикажувањето. Нејзините репризи, исто така, се гледаат глобално.

На второ и трето место се сериите „Жица“ (The Wire) и „Маркетинг-директори“ (Mad Men), додека помеѓу најдобрите серии се наоѓа и релативно новата „Флибег“ (Fleabag) во продукција на Би-би-си.

Според оцените на „Гардијан“, во врвот се наоѓаат и „На лош пат“ (Breaking Bad), „Канцеларија“ (The Office), „Игра на тронови“ (Game of Thrones), „Пип шоу“ (Peep Show) и други.

Наша препорака: Што ако (What if)


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Спиела во пустина, летала со параглајдер и видела 71-метарска статуа од Буда исклесана во планина. Со дигитално новинарство се занимава од факултетските денови.

Поврзани содржини

Остави коментар