12 есенски класици: Во кој филм ќе ужива вашиот хороскопски знак?

12 есенски класици: Во кој филм ќе ужива вашиот хороскопски знак?

Немате со кого да одите на новиот неверојатен филм во кино бидејќи сите ваши пријатели обожаваат романтични комедии? Повикајте Стрелец или Водолија! Хороскопот влијае на многу од нашите карактеристики, желби и вкусови, вклучувајќи ги и филмовите кои преферираме да ги гледаме на големото платно или на малите екрани. Па, доколку сакате да дознаете кој е идеалниот есенски филм за вас, пронајдете си го знакот во продолжение…

Овен: Добриот Вил Хантинг (Good Will Hunting) – 1997

Бик: Друштво на мртви поети (Dead Poets Society) – 1989

Близнаци: Сонлива долина (Sleepy Hollow) – 1999

Рак: Практична магија (Practical Magic) – 1989

Лав: Кога Хари ја сретна Сали (When Harry Met Sally) – 1989

Девица: Клуб за појадок (The Breakfast Club) – 1985

Вага: Есен во Њујорк (Autumn in New York) – 2000

Скорпија: Битлџус (Beetlejuice) – 1988

Стрелец: Хари Потер (Harry Potter) – 2001

Јарец: Мирис на жена (Scent of a Woman) – 1992

Водолија: Господарот на прстените (The Lord of the Rings) – 2001

Риба: Љубовна приказна (Love Story) – 1970


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар