Листа на филмски продолженија кои вреди да се погледнат

Мора да признаеме дека 2013 беше година во која имавме можност да погледнеме голем дел од одличните филмски продолженија кои со срце ги чекавме. Доколку сè уште немате гледано некој од филмовите на оваа листа, ве советуваме да го сторите тоа уште викендов. Ветуваме дека нема да зажалите… 🙂

1. Подлиот јас 2 (Despicable Me 2)

Листа на филмски продолженија кои вреди да се погледнатГласови: Стив Карел, Кристен Виг, Бенџамин Брет

Премиера: 3 јули 2013

Жанр: анимација, авантура, комедија

Времетраење: 98 минути

Кратка содржина: Во ова одлично продолжение на „Подлиот јас“, Гру ќе биде регрутиран од страна на организација која се бори против најстрашните и најопасните криминалци во светот. Со неговата историја како еден од најпознатите криминалци, оваа организација се надева дека неговото размислување ќе им помогне во нивната најнова потрага.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. Katherine Reply

    The Hobbit и Catching fire се навистина многу добри! На сите ги препорачувам.

Остави коментар