Не пропуштајте ја астролошката прогноза за овој викенд!

Не пропуштајте ја астролошката прогноза за овој викенд!

Не пропуштајте ги астролошките прогнози за овој викенд!

Не пропуштајте ја астролошката прогноза за овој викенд!

Овен

Транзитот на Сатурн, Венера и Сонцето ќе влијае поволно врз вашиот однос со вашите најблиски. Освен тоа, време е да ја покажете вашата романтична страна. Во сабота наутро, спојот помеѓу вашата владејачка планета, Марс, и Месечината во Близнаци ве исполнува со сила на која треба да се сметате. Насочете ја мудро вашата енергија.

Бик

Денес вашата владејачка планета Венера во Вага ќе ви помогне да блеснете, особено на работа. Врската, пак, во сабота помеѓу Месечината и Марс во вашиот финансиски сектор ве предупредува да внимавате колку трошите под ова изобилство на инспиративна енергија.

Близнаци

Денес Месечината во Близнаци ќе придонесе за зголемување на вашата самодоверба. Спојувањето на Месечината со Марс во сабота наутро ќе ве принуди да го преземете водството бидејќи ќе ви пружи изобилство на енергија што бара да се изрази. Бидете внимателни со финансиите.

Рак

Месечината во Близнаци ќе ви помогне полесно да ги остварите вашите соништа додека минува низ вашата дванаесетта куќа. Ова е знак дека ќе се подобри атмосферата во домот и семејството. Во сабота наутро, врската помеѓу Марс и Месечината ќе ви го отежне спиењето, па можеби ќе сакате да станете порано и да завршите некои обврски низ домот.

Лав

Денес повеќе ќе се посветите на пријателството отколку на семејството, бидејќи Месечината кај Близнаците го осветлува секторот за комуникација и поврзување. Забавата е на врвот на вашата листа со задачи во моментов. Овој нагон станува посилен кога Месечината ќе транзитира во Марс во сабота.

Девица

Денес ќе биде одличен ден за вашата кариера. Сепак спојувањето на Месечината со Марс во сабота наутро значи дека ќе треба внимателно да трошите. Во сабота попладне, Месечината во Рак ве поканува да поминете време со вашите пријатели, а додека спојот помеѓу Месечината и вашата владејачка планета Меркур може да ја отежне комуникацијата во недела.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар