Филм: Вероника Марс (Veronica Mars)

Филм: Вероника Марс (Veronica Mars)

Лесна детективска приказна

Филм: Вероника Марс (Veronica Mars)Режија: Роб Томас

Улоги: Кристен Бел, Џејсон Доринг, Енрико Колантони

Времетраење: 107 минути

Јазик: англиски

Премиера: 14 март 2014

Жанр: криминалистика

Наша оценка: 8/10

Ваша оценка:1 ѕвезда2 ѕвезди3 ѕвезди4 ѕвезди5 ѕвезди6 ѕвезди7 ѕвезди8 ѕвезди9 ѕвезди10 ѕвезди (17 гласа, просек: 7,82 од 10)
Loading...

„Вероника Марс“ е продолжение на истоимената серија чие емитување завршило во 2004 година. Во случај да сте ја пропуштиле, треба да знаете дека Вероника Марс е средношколка во мало гратче во Калифорнија која решава комплицирани детективски мистерии додека му помага на својот татко детектив.

Филм: Вероника Марс (Veronica Mars)Филм: Вероника Марс (Veronica Mars)

Дејствието во филмот продолжува десет години по матурата, кога таа веќе се преселила во Њујорк, каде што има стабилна врска, работи како адвокат, а има и одлична понуда да се приклучи кон една голема адвокатска фирма. Но, токму тогаш добива повик за помош од својата средношколска љубов. Тој е осомничен за убиство на неговата девојка, а и покрај многуте понуди од повеќе различни адвокати најмногу ѝ верува на Вероника и смета дека таа може да го извади од проблемите во кои се наоѓа.

Филм: Вероника Марс (Veronica Mars)

Сигурно оттука веќе почнувате да претпоставувате во која насока ќе се движи филмот, но не очекувајте клишеа. Тој личи на епизода од ТВ серија, така што на почетокот се случува убиство, потоа се бара виновникот, а мистеријата се разрешува дури на крај. При тоа, не е напнат како некои трилери, нема некои големи пресврти, туку е забавен и лесен за следење. Покрај тоа, за пофалба е и изведбата на главната актерка Кристен Бел, која нејзиниот лик го прави многу допадлив. Филмот и онака е интересен, но главниот лик му го дава оној шмек кој го прави еден од оние со кои би сакале да се опуштите.

Филм: Вероника Марс (Veronica Mars)

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар