Како ќе ни влијае полната Месечина во Лав на 5 февруари?

Како ќе ни влијае полната Месечина во Лав на 5 февруари?

Полната Месечина во знакот Лав ќе пристигне на 5 февруари 2023 година, а според астролозите ќе донесе позитивни вибрации, љубов и доверба. Оваа енергија може да ни помогне да одиме напред.

Како ќе ни влијае полната Месечина во Лав на 5 февруари?

Иако постои подлабока и позначајна страна на енергијата на Лавот, за време на оваа полна Месечина, важно е да обратиме внимание на дел од квалитетите на овој огнен знак. Со други зборови, ќе имаме можност да се посветиме на работите што ги сакаме, да го правиме она што го сакаме и она што позитивно влијае врз нашиот живот.

Животот понекогаш ни изгледа премногу сериозен, но полната Месечина во Лав е тука за да нè потсети дека е време да блеснеме со нашата внатрешна светлина, да бидеме тоа што сме.

За време на оваа лунарна фаза, Уран е активен, планета која може да донесе неизвесност. Оваа планета, исто така, нè мотивира да ги гледаме работите од поинаква перспектива. Запомнете, кога ќе го промените аголот од кој гледате на работите, работите што ги гледате ќе се променат.

Со промена на перспективата, можеби ќе сакаме и да ги промениме работите во нашиот живот или да им пристапиме на работите на нов начин. Може да донесеме ненадејна одлука или конечно да одлучиме да преземеме акција за која размислувавме.

Кога ќе го почувствувате повикот, не плашете се да дејствувате под оваа полна месечина, бидејќи смелата самодоверба на Лавот и фактот дека ниту една од планетите не е во ретроградна фаза ќе биде поттик, помагајќи ни да се чувствуваме полни со енергија додека се движиме напред, да ги правиме сите работи што сакаме да ги правиме.

Сепак, вреди да се има на ум еден од подлабоките принципи на енергијата на Лавот, а тоа е едноставноста. Иако Лео може да биде величествен и раскошен на површината, една од неговите карактеристики е да ги одржува работите едноставни. Затоа, да не заборавиме дека понекогаш наједноставните одговори и наједноставните постапки можат да бидат најдлабоки.

Што и да ви се случи за време на февруарската полна Месечина во Лав, вратете се на едноставноста. Како можете да ја поедноставите ситуацијата? Како можете да работите со наједноставниот одговор?

Можеби, преку фокусирање на едноставноста и посветувањето време на она што го сакате, ќе почувствувате позитивна енергија која ќе ви биде поттик да продолжите понатаму.

Откако прочитавте за влијанието на полната Месечина на 5 февруари, можеби ќе сакате да прочитате и како ќе ни влијае сезоната на знакот Водолија од 20 јануари до 19 февруари.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар