23 мај 2014 | Кафе пауза

15 застрашувачки работи кои деца им ги кажале на нивните дадилки

Што ако наместо на филм, децата во реалниот живот ни кажат работи со кои можат да нѐ престрашат до смрт? Што ако го оставите детето на дадилка, и тоа ѝ каже дека е умрено или дека има дух позади неа? Што би направиле?
Датум: 23 мај 2014
, Автор:

Малата коза Фрости ќе ви го стопи срцето

Јарето Фрости стана вистински хит на интернет откако се прочу за болеста на неговите задни ножиња, која ја здобило брзо по раѓањето...
Датум: 23 мај 2014
, Автор:

Подаруваме лосион Еуцерин pH5 за чувствителна и сува кожа

Она што дневниот начин на живот го одзема од вашата кожа, медицинската козметика Eucerin го обновува. Ова се производи кои ви нудат еден поинаков пристап и нега кои се базираат врз медицински истражувања.
Датум: 23 мај 2014
, Автор:

Вашето лице открива што сакате во сексот

Вашите усни, веѓи, очи, па дури и подочниците откриваат какви сте во кревет и што сакате во сексот.
Датум: 23 мај 2014
, Автор:

Дом за поранешни проститутки во Мексико

Погледнете го животот на жените во овој дом низ слики.
Датум: 23 мај 2014
, Автор:

Филм: Вероника Марс (Veronica Mars)

Лесна детективска приказна...

Славните личности читаат злобни твитови посветени на нив

Погледнете ги реакциите и коментарите на познатите кои ќе ве насмеат до солзи.

6 совети за подобар живот

Емоциите како среќата, благодарноста и чувството на значајност не само што прават да се чувствувате добро во своето тело, туку и ви даваат енергија да правите големи нешта, дури и повеќе од она што сте мислеле дека е можно.