Вашето лице открива што сакате во сексот

Вашето лице открива што сакате во сексот

Вашите усни, веѓи, очи, па дури и подочниците откриваат какви сте во кревет и што сакате во сексот.

Ако сакате да знаете каков е некој во кревет, погледнете му го лицето. Кинезите тоа го практикуваат илјадници години и тврдат дека цртите на нашето лице зборуваат за нашата личност, но и за нашите желби во креветот. Познатиот сексолог Трејси Кокс малку подетално ги проучила древните кинески учења и еве што открила.

vasheto-lice-otkriva-shto-sakate-vo-seksot-kafepauza.mk

Веѓи

Мали и ретки: скоро непостоечки интерес за секс, но голем интерес за духовност.

Густи и дебели: многу сексуална личност отворена за нови експерименти, но можеби и за неверства.

Очи

Светли очи: вечно во потрага по нови предизвици, лесно е да го/ја задоволите сексуално, а љубовта малку им значи па затоа не се верни.

Темни очи: страсна личност која ужива во долг и значаен секс, динамит во кревет, обожава секс, но тешко се отвора.

Нос

Напрчен нос: личности кои сакаат романтичен секс и традиционални пози, не ги интересира експериментирање и може да бидат по малку досадни.

Прав или малку грбав нос: обожаваат секс, го сакаат во многу количини и сјајни се во кревет.

Подочници

Мали и тенки подочници: личности со огромен сексуален апетит, секогаш подготвени и отворени за сѐ.

Дебели и големи подочници: размислуваат многу за секс, имаат јако либидо и сакаат сѐ што е поврзано со сексот.

Уста

Голема уста: несебични љубовници кои сакаат да ја задоволат другата личност, многу потентни. Ако се во прашање и полни усни, сензуалноста е загарантирана.

Мала уста: креативни и иновативни љубовници, но брзо достигнуваат оргазам. Посветени се и верни.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар