Славните личности читаат злобни твитови посветени на нив

Славните личности читаат злобни твитови посветени на нив

Голем број од познатите ѕвезди користат Твитер и некои твитерџии едноставно не можат да одолеат за да го искажат своето вистинско негативно мислење за нив. Токму затоа одвреме-навреме Џими Кимел издвојува дел од најинтересните злобни твитови и потоа им дава на самите славни личности да ги прочитаат пред камера. Тоа го прави за забава, но и за да ги потсети корисниците на оваа мрежа дека и ѕвездите се луѓе со чувства кои можат да бидат повредени.

Славните личности читаат злобни твитови посветени на нив

Дел од учесниците во 7-то издание на „Celebrities Read Mean Tweets“ се Џулија Робертс, Ештон Кучер, Кортни Кокс, Енди Гарсија, Метју Меконахи, Ема Стоун и Софија Вергера чии реакции и коментари ќе ве насмеат до солзи.

Доколку ви се допадна ова видео, погледнете ги и претходните кои се исто толку забавни колку и најновото…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар