Канцелариско размрдување: обликувајте го телото од вашиот работен стол

Со правилни вежби можете да ја зајакнете мускулатурата, да ја подобрите циркулацијата и да ги наполните батериите, и тоа додека ги извршувате вашите работни задачи. :)

Вежби за цврст „бразилски“ задник

Ова одлично видео може да ви помогне повторно да се вратите во форма и пред сѐ да се размрдате од постојаното седење по дома или на работа.

5-минутни едноставни вежби за тонирано тело и добра циркулација

Си се правдате дека не спортувате бидејќи немате слободно време? 5 минути во денот веројатно имате нели?! :)

Победете го грипот со помош на храната

Во сезоната на настинки, повеќето луѓе се одлучуваат за пилешка супа кога ќе ги забележат првите симптоми на грипот. Но, ова не е единствената храна со која можете да го победите грипот.
Датум: 28 јан 2013

Релаксирајте се во детоксицирачка бања

Бањата за детоксикација е совршен избор, покрај тоа што ве релаксира, го ослободува телото од токсини. Следете го овој рецепт и опуштете се.
Датум: 24 јан 2013
, Автор:

Кога е премногу студено за трчање надвор?

Доколку некако сте успеале да се мотивирате да излезете да вежбате на отворено додека температурите се ниски, треба да знаете дека тоа може да биде небезбедно по вашето здравје.

Диета за детоксикација

Диетите за детоксикација ќе ви помогнат да се стабилизирате после празниците, а оваа диета можете да ја практикувате неколку пати годишно за да го прочистите оргранизмот.
Датум: 08 јан 2013
, Автор:

50 начини за ослободување од стрес кои траат 5 минути или помалку…

Погледнете ја оваа листа од 50 начини на кој можете да се ослободите од стресот и размислите кои од нив најмногу би ви одговарале.

Со помош на пивото против настинките

Иако повеќето од нас, во зимските денови најпрво се фаќаат за топлиот чај, сепак истражувачи од Јапонија тврдат дека наш прв избор треба да биде пивото, доколку сакаме да се заштитиме од преладувањето.

Како да живеете долг и среќен живот?

Постојат одредени совети кои се резултати на многу истражувања и кои би ни помогнале да си го подобриме животот во многу аспекти.
Датум: 12 дек 2012
, Автор:

Десет страшни, но безопасни здравствени симптоми

Ако ги пребарувате на Интернет причините за секој грч или модринка што ќе ги добиете, постои голема можност да се убедите дека имате сериозни здравствени проблеми.
Датум: 11 дек 2012

Диета со течности која нема да ве изгладнува

Многумина имаат желба да симнат некое килце пред Нова година. Секако, би можеле да изгладнувате со ригорозни диети, или би можеле да консумирате повеќе течности.
Датум: 06 дек 2012
, Автор: