5 одлични пролетни диети

Ова се 5 одлични диети кои ќе ви помогнат да изгледате и да се чувствувате подобро и поудобно во сопственото тело во овој прекрасен период од годината.

Здравствени придобивки од мастурбирањето за мажите

„Мастурбирањето е дел од здравиот сексуален живот. Тоа е тотално безбедно и безопасно. Дури е поздраво од секојдневното миење на забите“ - изјавува д-р Глорија Брејм, клинички сексолог.
Датум: 16 мар 2013
, Автор:

Колку калории трошиме кликајќи на глувчето?

Доколку сте од оние кои кликаат многу пати во денот, добиените резултати сигурно ќе ве утешат дека и вие сте физички активни на некој начин. :)

Дали депресијата е заразна?

Депресивното расположение не само што е лошо за личноста која така се чувствува, туку влијае негативно и на другите.
Датум: 14 мар 2013
, Автор:

Куќни обврски кои ќе ви помогнат да ослабете

Бројот на калории кои се трошат додека чистите со правосмукалка, миете садови или бришете прозори, ќе ве натераат секоја недела да правите генералка по дома.

Што се случува со вашето тело додека трчате?

Доколку ви се случат некои од следните работи за време на 30-минутен тренинг, не плашете се, тоа е нормално и значи дека сте на вистинскиот пат.

Канцелариско размрдување: обликувајте го телото од вашиот работен стол

Со правилни вежби можете да ја зајакнете мускулатурата, да ја подобрите циркулацијата и да ги наполните батериите, и тоа додека ги извршувате вашите работни задачи. :)

Вежби за цврст „бразилски“ задник

Ова одлично видео може да ви помогне повторно да се вратите во форма и пред сѐ да се размрдате од постојаното седење по дома или на работа.

5-минутни едноставни вежби за тонирано тело и добра циркулација

Си се правдате дека не спортувате бидејќи немате слободно време? 5 минути во денот веројатно имате нели?! :)

Победете го грипот со помош на храната

Во сезоната на настинки, повеќето луѓе се одлучуваат за пилешка супа кога ќе ги забележат првите симптоми на грипот. Но, ова не е единствената храна со која можете да го победите грипот.
Датум: 28 јан 2013

Релаксирајте се во детоксицирачка бања

Бањата за детоксикација е совршен избор, покрај тоа што ве релаксира, го ослободува телото од токсини. Следете го овој рецепт и опуштете се.
Датум: 24 јан 2013
, Автор:

Кога е премногу студено за трчање надвор?

Доколку некако сте успеале да се мотивирате да излезете да вежбате на отворено додека температурите се ниски, треба да знаете дека тоа може да биде небезбедно по вашето здравје.