02 јуни 2015 | Кафе пауза

Запознајте го Воли, зајачето со најголемите крилести уши

Воли е англиски ангорски зајак кој живее во Масачусетс, САД, и има уши кои личат на ангелски крилја.
Датум: 02 јун 2015
, Автор:

Гаџет со вистински дожд и облаци ја прикажува временската прогноза

Кен Кавамото е софтверски инженер преку ден, а навечер креатор на гаџети, кој сака да ја пробие бариерата помеѓу дигиталниот и реалниот свет. Тоа го има направено со својата последна иновација - Темпископ.

Како да одберете правилна четкичка за заби?

Можеби не можете да ја процените важноста на добрата орална хигиена, не само за здравјето на забите, туку и за целокупното здравје на вашето тело.

Зошто „совршената жена“ секогаш треба да има маани?

Никој на овој свет не е совршен и токму тоа значи дека сите имаат маани.

Лубеница диета: Намалете 2 килограми за 5 дена

Постојат повеќе диети во кои главна состојка е лубеницата. Сепак, петдневната детокс диета со ова овошје е најпопуларна и дава одлични резултати.

На кого му треба мир, а на кого акција: 5 совети за среќа според хороскопскиот знак

Клучот за да живеете во склоп со вашата природа и карактер, е во среќата и стабилноста. Прочитајте ги советите за вашиот знак и подигнете го квалитетот на вашиот живот на повисоко ниво.

Пијте ја оваа напивка 4 дена и изгубете 10 сантиметри од обемот на вашиот струк

По 4 дена вам толку многу ќе ви се заслади оваа напивка што веќе никогаш нема да сакате да пиете ништо друго.

Како да носите кратки шорцеви во сите прилики и притоа да изгледате совршено?

Кратките шорцеви можете да ги комбинирате со кошули, маички, елегантни блузи или костими за капење.

5 основни правила на свадбениот бонтон

Дали ги знаете основните правила на свадбениот бонтон?

Масажа за лице со лажица: Неверојатни резултати за само 12 дена!

Секоја жена која ќе ја надмине својата 30-та година треба да почне редовно да го негува своето лице со масажи.

Постојат 9 универзални карактерни групи: Во која спаѓате вие и кој е вашиот најдобар пар?

Овие карактерни групи можат да ви помогнат многу полесно да ги разберете вашите најблиски...
12