Запознајте го Воли, зајачето со најголемите крилести уши

Запознајте го Воли, зајачето со најголемите крилести уши

Воли е англиски ангорски зајак кој живее во Масачусетс, САД, и има уши кои личат на ангелски крилја. Тој и неговата сопственичка Моли, неодамна станаа популарни на Инстаграм заради мудрите коментари, слатките сцени и лудите фризури.

2-zapoznajte-go-voli-zajacheto-so-najgolemite-krilesti-ushi-kafepauza.mk

Воли е роден во јули, 2014, што значи дека во хороскоп е Рак. Ангорските зајаци се раса кои се познати по нивното долго, меко крзно и се еден од најстарите видови домашни зајаци. Тие прво се појавиле во Анкара, Турција, а станале популарни во 18 век во Франција. Нивното крзно е помеко од кашмир.

12-zapoznajte-go-voli-zajacheto-so-najgolemite-krilesti-ushi-kafepauza.mk

Англиските ангорки се популарни како миленичиња бидејќи често изгледаат како кутриња или како плишени мечиња.

21-zapoznajte-go-voli-zajacheto-so-najgolemite-krilesti-ushi-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар