10-минутни пилатес вежби за совршено тело

Доколку речете дека и за ова немате време, тогаш сигурно проблемот лежи во нешто друго. Одвојте малку време, а резултатите ќе покажат дека трудот се исплател.

4 најголеми митови за дебелеењето

Скоро и да не постои жена која барем еднаш во животот не пробала да држи диета или пак да почитува некои совети кои ѝ ги дале нејзините другарки или нивните нутриционисти...

Ве „убиваат“ ли стапалата од одење на високи штикли?

Бидејќи повеќето од вас не планираат да се откажат од ова болно задоволство, ве советуваме како да се справите...

Избегнете ги овие почетнички грешки при трчањето

Внимавајте на овие неколку грешки кои ги прават сите почетници и кои носат ризик да се откажете од трчањето.

Храна за побрзо совладување на утринскиот мамурлак

Не се работи за никакви магични состојки, туку станува збор за секојдневни вкусни продукти кои брзо ќе ви помогнат да се ослободите од мамурлакот.
Датум: 28 апр 2012
, Автор:

Мотивациски цитати кои ќе ве охрабрат да започнете со вежбање

Пронајдете ја вашата внатрешна сила и решителност и донесете одлука конечно да започнете со вежбање.

Чоколадото, сексот и музиката се добри за вашето срце

Високиот крвен притисок е последица на нездраво хранење, нездрави навики како цигарите и алкохолот...

Правилната исхрана ве прави поубави

Трошиме време и пари со цел да ја истакнеме и одржиме нашата убавина, но ретко кој обрнува доволно внимание на она што го јаде. Правилната исхрана влијае многу на нашата надворешна убавина.
Датум: 25 апр 2012
, Автор:

Тропскиот вкус на смудито

Ви нудиме три здрави и вкусни рецепти за убав и енергичен викенд...
Датум: 22 апр 2012
, Автор:

Најчестите психолошки нарушувања

Погледнете ја оваа кратка листа на најчестите психолошки нарушувања и размислете дали можеби сте забележале некои симптоми кај вас или кај некој ваш близок...

Со неквалитетен сон до зголемен број килограми

Дури и да не промените ништо во вашата исхрана и во навиките поврзани со вашата физичка активност, промените на метаболизмот можат да предизвикаат пораст на телесната тежина.

Вежбајте зумба во домашни услови со лична инструкторка

Дали сте подготвени одлично да се забавувате додека вежбате? Токму тоа е целта на програмата на зумбата.