Напивка од лековити тревки за оние кои имаат миоми и цисти на јајниците

Напивка од лековити тревки за оние кои имаат миоми и цисти на јајниците

Магична комбинација од лековити тревки која ќе ги отстрани сите проблеми кои настануваат како последица на миомите и цистите во јајниците

Напивка од лековити тревки за оние кои имаат миоми и цисти на јајниците

Потребни состојки:
  • 100 грама ајдучка трева
  • 50 грама вркута
  • 50 грама коњска опашка
  • 50 грама невен
  • 50 грама мацина трева (очајница)
  • 50 грама капини
  • 50 грама маточина
Начин на подготовка:

Ставете 3 лажици од оваа комбинација во 750 милилитри зовриена вода, покријте ја и оставете ја 40 минути да делува, a потоа исцедете ја во стаклено шише и пијте ја во текот на денот.

Дополнителен совет:

Долниот дел од стомакот масирајте го со масло во кое има камилица, малолисно нане, иванско цвеќе и лист од малина.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар