Неколку начини брзо и едноставно да се справите со расцветените врвови на вашата коса

Во последно време туторијалите за убавина се едни од најпопуларните видеа на Јутјуб. Доволно е само едно пребарување и ќе добиете бескраен број видеа со совети и трикови кои можат брзо и едноставно да ви помогнат во врска со сите теми поврзани со убавината. Имајќи го тоа на ум, што се случува со расцветените врвови на вашата коса?

Неколку начини брзо и едноставно да справите со расцветените врвови на вашата коса

Дури и покрај редовните посети на фризерот, врвовите на косата на жените знаат да бараат многу повеќе внимание отколку што тие можат да им посветат. Токму затоа погледнете го ова кратко видео кое ќе ви покаже неколку едноставни начини на кои можете сами да се погрижите за расцветените врвови на вашата коса… Техниката на завртени прамени и лизгање на прамените изгледаат лесно изводливо и ефикасно.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар