Тие ја изгубија својата голема љубов и реагираа вака…

Додека некои очајуваат да бидат во врска, на други пак им е сосема во ред да бидат сами. Зошто овие познати дами се сингл?

Лезбејски пар преку фотографии од својата бременост ја сподели радоста на мајчинството

Мелани Рој и нејзината сопруга Ванеса Ајрис знаеле дека и двете сакаат да ја искусат бременоста. Затоа, двете заљубени дами и го направиле тоа, едноподруго.
Датум: 22 апр 2015
, Автор:

Нежен џин: Највисокиот маж во Бразил стапи во брак со најниската жена

Овој пар е доказ дека за љубовта навистина не постојат никакви граници.

Девојки, време е да научите како да прифаќате комплименти

Со цел да бидете уште поуспешни во вашите намери, редно време е да почнете да прифаќате комплименти.

12-те закони на кармата: Земете си го животот во свои раце

Овој закон за причина и последица не треба да се гледа како казна, туку како начин на кој можете да учите и да се развивате.

Напивка од лековити тревки за оние кои имаат миоми и цисти на јајниците

Магична комбинација од лековити тревки која ќе ги отстрани сите проблеми кои настануваат како последица на миомите и цистите во јајниците...

Неколку начини брзо и едноставно да се справите со расцветените врвови на вашата коса

Кратко видео кое ќе ви ги покаже 6-те наједноставни начини на кои можете сами за да се погрижите за расцветените врвови на вашата коса...

Најголеми грешки кои сите луѓе ги прават со појадокот

Проблемот настанува кога луѓето одбираат „бомби“ со калории, односно намирници исполнети со многу шеќер и масти кои го имаат спротивниот ефект.

15 клучни разлики помеѓу оној кој е само „Засега“ и оној кој е „Засекогаш“

Погледнете ги овие клучни разлики помеѓу оној кој е само привремено во вашиот живот и оној кој со сигурност планира да остане малку подолго покрај вас...

10 совети кои ќе ви помогнат да ги контролирате негативните емоции

Негативните емоции можат да ги контролираат нашите реакции. Од нив произлегуваат зборови кажани во афект кои не можеме да ги повлечеме, а прават огромна и непоправлива штета.

Почнува кампања „Патот до здрави заби“: Играј со Четко, четкај и со здрави заби светкај

Во следните три месеци ќе се реализира кампања за здрави заби насловена како „Патот до здрави заби“. Во овој период, дечињата ќе имаат можност, низ игра и забава, да се едуцираат како да ги мијат своите запчиња, колку често и зошто е важно редовно и правилно да се четкаат запчињата.
Датум: 22 апр 2015
, Автор:

Нова шопинг дестинација во Скопје: LC Waikiki ја отвори својата 4-та продавница во Македонија

LC Waikiki, има цел да биде еден од најуспешните модни брендови во Европа во 2023 година, проширувајќи ги своите инвестиции за 25% на интернационалните пазари, од влегувањето во 2009 година.
Датум: 22 апр 2015
, Автор: