21 април 2015 | Кафе пауза

4 ситуации во кои љубовта не се исплати

Некои парови успеваат да ги надминат проблемите и да продолжат заедно, но во некои врски едноставно не се исплати и понатаму да се продолжи да се вложува.
Датум: 21 апр 2015
, Автор:

Како правилно да го чистите папокот?

Папокот е дел од телото на кој често не му обрнуваме доволно внимание. Овој белег кој го добиваме по раѓањето и пресекувањето на папочната врвка треба да се чисти како и секој друг дел од телото.
Датум: 21 апр 2015
, Автор:

Постојат 6 типови дебели луѓе. Во кој спаѓате вие?

Научниците откриле дека постојат 6 типови луѓе кои имаат проблем со прекумерна тежина. Во која група спаѓате вие? Дали воопшто имате проблем со прекумерна тежина?
Датум: 21 апр 2015
, Автор:

20 луѓе признаваат тајни кои се плашат да ги откријат пред своите сакани

Во последно време многу е популарно анонимното споделување тајни со целиот интернет и мораме да признаеме дека тоа е истовремено забавно и лековито.
Датум: 21 апр 2015
, Автор:

Наједноставен начин да го отстраните гелот од ноктите

Советниците за убавина тврдат дека гелот може многу едноставно да се отстрани во домашни услови, без никакви дополнителни алатки.

Невестинска модна недела: Прекрасни идеи за младите невести

Оваа година на невестинската модна недела во Њујорк доминираа цветните детали, започнувајќи од огромни и диви букети, па сè до цветни дизајни на венчаниците.

10 ветувања кои вистинскиот маж ќе ѝ ги вети на својата сакана личност

Сигурно и вие се воодушевувате кога ќе здогледате некој пар кој е веќе 35 години во брак, а сè уште го има оној заљубен поглед од младоста. Кој е нивниот рецепт, тајната за среќен брак и заљубен поглед?

Еве што ќе се случи ако на овие места чувате огледала во домот

Првото нешто што може да се каже за огледалата, а е очигледно, е дека тие рефлектираат. Тоа значи дека го прикажуваат одразот на сè она што се наоѓа во нивната непосредна близина.
Датум: 21 апр 2015
, Автор:

11 грозни работи што секоја девојка ги прави, но никогаш не би ги признала

Постои општо мислење дека девојките се чисти и уредни. За машките секогаш се зборува дека се грозни заради одредени навики кои ги имаат. Тоа е така, но истото важи и за девојките.
Датум: 21 апр 2015
, Автор:

5 одлични фризури кои мора да ги испробате оваа пролет

Оваа пролет во тренд се неколку должини на косата: од кратки пикси степени, до многу долги бохо прамени кои шармантно го урамуваат вашето лице.
12