Невестинска модна недела: Прекрасни идеи за младите невести

Невестинска модна недела: Прекрасни идеи за младите невести

Оваа година на невестинската модна недела во Њујорк доминираа цветните детали, започнувајќи од огромни и диви букети, па сè до цветни дизајни на венчаниците. Исто така можеа да се забележат и дводелни модели, кои се самите по себе уникатни, како и интересни црни акценти. Сите модели се едноставни, со моќни детали, па токму тоа е она што ги издвојува новите колекции. Доколку планирате да правите свадба во текот на годинава, тогаш со сигурност овие фотографии ќе ве инспирираат за дизајнирање на вашата совршена венчаница…

(1) Невестинска модна недела: Прекрасни идеи за младите невестите

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар