Подигнете го нивото на вашето расположение

Со овие неколку интересни совети, ќе можете да ги оставите овие чувства зад вас и повторно да гледате низ призмата на розовите очила.

Откажете ги цигарите за 31 ден

Колку пати во животот сте си рекле „Од утре веќе не пушам...“? Оваа реченица е лесна за кажување, но на прсти се бројат оние кои навистина можат да го направат тоа...

Нешта кои може да ги давате и кога немате пари

Не мора да имате пари за да имате што да дадете. Има други валути со кои можете да направите промена во вашиот живот и во животот на оние околу вас: вашето време, вашите емоции, вашето срце, вашето сочувство...
Датум: 13 јун 2011
, Автор:

Како да препознаете нарушување во исхраната?

Познавате некој кој за многу кратко време ја намалил телесната тежина? Честопати ги избегнува оброците? Прочитајте ги основните знаци за нарушување во исхраната и спречете ги на време.

Поврзете се со партнерот без да имате секс

Постојат пет лесни начини да се поврзете со партнерот, да му покажете нежност, страст, љубов и почитување, а тоа да не биде преку сексот.

8 начини да се расоните без кафе

Ако сте со ентузијастички дух и сакате утрото да го почнете малку поинаку, постојат неколку начини да се расоните без кафе.

Храна која предизвикува надуеност

Внимавате на исхраната, вежбате во теретана, сакате да постигнете идеална телесна тежина... Не уништувајте го целиот ваш труд и напор, заборавајќи ги оние нешта кои за миг ќе предизвикаат надуеност во пределот на стомакот.

5 совети како да се справите со неуспехот

Животот некогаш знае да биде нељубезен. Но, тоа не е причина да бидете огорчени. Напротив, учете од грешките, оставете ги работите да поминат и одете напред во животот. Најдете начин неуспесите да ги претворите во успеси.

7 правила во уредувањето кои можат да се прекршат

Убедени сте дека малиот простор треба да го бојадисате во бела боја? Мебелот во дневната треба да биде во еден стил? Прочитајте кои правила може да се прекршат кога станува збор за уредувањето во домот.

8 мудри начини да продолжите напред во работата

Дури и ако сте многу добри во работата, таа може да ви стане рутинска и досадна или пак, можеби сакате да се докажете дека сте одлични на работното место за да имате повод да побарате покачување. Еве неколку мудри совети...

Oстварете си ги соништата – направете план

Сами по себе соништата не ви вршат работа. Она што ви треба е план да ги остварите. Планот е всушност мапа по која треба да се раководите за да стигнете до целта - остварувањето на вашите соништа. Еве како да почнете со мапирање...
Датум: 23 мај 2011
, Автор:

7 типови пријатели кои треба да ги имате во вашето друштво

Пријателството нема цена и секому му е потребно. Ова се неколкуте категории пријатели кои би требало да ги имате во вашето друштво...