Целиот виртуелен свет му се смее на Кијану Ривс поради неговите урнебесни фотографии

Целиот виртуелен свет му се смее на Кијану Ривс поради неговите урнебесни фотографии

Сите знаеме дека Кијану Ривс е еден од најголемите фраери во Холивуд. Тој не е заслепен од славата и делува како љубезен и приземен човек со кого би можеле да се замислите како пиете пиво и јадете кикирики. Оваа ѕвезда пред извесно време стана главна мета на еден нов тренд на Интернет кој започна со појавата на профил на Твитер со име Keanu Doing Things (Киану како прави разни работи). Самото име кажува доволно: Станува збор за фотографии од Киану како прави различни работи, но сето тоа изгледа навистина посебно, особено кога ќе им се даде урнебесен натпис. Погледнете ги фотографиите на Кијану Ривс и дознајте зошто целиот виртуелен свет се смее до солзи…

Кијану Ривс шета плишана играчка во Кина

Целиот виртуелен свет му се смее на Киану Ривс поради неговите урнебесни фотографии

Кијану Ривс разменува мудрости со бездомник

Целиот виртуелен свет му се смее на Киану Ривс поради неговите урнебесни фотографии

Кијану Ривс како избувнува пред папараците

Целиот виртуелен свет му се смее на Киану Ривс поради неговите урнебесни фотографии

Кијану Ривс храни јапонски крап

Целиот виртуелен свет му се смее на Киану Ривс поради неговите урнебесни фотографии

Кијану Ривс одбива да купи нови чевли

Целиот виртуелен свет му се смее на Киану Ривс поради неговите урнебесни фотографии

Кијану Ривс руча и потоа паѓа во кома од прејаденост

Целиот виртуелен свет му се смее на Киану Ривс поради неговите урнебесни фотографии

Кијану Ривс позира на фотографиите со неговите обожаватели

Целиот виртуелен свет му се смее на Киану Ривс поради неговите урнебесни фотографии

Кијану Ривс како пие пиво и потоа доживува егзистенцијална криза

Целиот виртуелен свет му се смее на Киану Ривс поради неговите урнебесни фотографии

Кијану Ривс како се возбудува за банкнота од 5 долари

Целиот виртуелен свет му се смее на Киану Ривс поради неговите урнебесни фотографии

Продолжете на следната страница за останатите фотографии…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар