Што можеме да научиме од Јутјуб?

Покрај многуте смешни видеа, инсерти, спотови, исечоци од филмови, аматерски снимки и слично, на „Јутјуб“ можат да се најдат илјадници корисни туторијали од кои можете да научите нешто...

20 начини да си го направите денот незаборавен

Ова се 20 нешта кои можете да ги сторите за да создадете нови незаборавни спомени и денот да го паметите засекогаш.

Отворете ја летната сезона во вашиот плакар

Вистинскиот проблем на „обичните“ девојки, кои не располагаат со по неколку соби во улога на плакари, е добро да ги организираат на почетокот на секоја сезона и да избегнат неред на подолг рок. Еве 5 едноставни чекори...
Датум: 24 јун 2011
, Автор:

15 поинакви намени на вотката

Еден од светски најконсумираните алкохолни пијалаци, вотката, има многу други намени кои можат да ни се најдат некогаш во животот...

Смешни причини за кавги меѓу партнерите

Размислете колку пати сте се скарале токму заради една од овие причини и ќе сфатите дека навистина се смешни за расправии. Имате да додадете некоја ваша на листата?

Одмор кој нема да ве чини ни денар

На ова патување нема да потрошите ниту еден денар ...

Како да изладите топло пиво за 3 минути?

Дали некогаш ви се случило да ви се најават гости или во полош случај тие веќе да се дојдени, а вие да немате ладен пијалак? Отсега повеќе нема да имате потреба да се грижите...

Подигнете го нивото на вашето расположение

Со овие неколку интересни совети, ќе можете да ги оставите овие чувства зад вас и повторно да гледате низ призмата на розовите очила.

Откажете ги цигарите за 31 ден

Колку пати во животот сте си рекле „Од утре веќе не пушам...“? Оваа реченица е лесна за кажување, но на прсти се бројат оние кои навистина можат да го направат тоа...

Нешта кои може да ги давате и кога немате пари

Не мора да имате пари за да имате што да дадете. Има други валути со кои можете да направите промена во вашиот живот и во животот на оние околу вас: вашето време, вашите емоции, вашето срце, вашето сочувство...
Датум: 13 јун 2011
, Автор:

Како да препознаете нарушување во исхраната?

Познавате некој кој за многу кратко време ја намалил телесната тежина? Честопати ги избегнува оброците? Прочитајте ги основните знаци за нарушување во исхраната и спречете ги на време.

Поврзете се со партнерот без да имате секс

Постојат пет лесни начини да се поврзете со партнерот, да му покажете нежност, страст, љубов и почитување, а тоа да не биде преку сексот.