Не губете време – 5 работи кои можете да ги правите додека се фенирате

Немојте да прескокнувате чекори во вашите третмани за убавина заради недостаток на време, туку пронајдете ги задачите кои совршено се надополнуваат.
Датум: 11 јун 2014
, Автор:

5 трендови од 90-тите кои повторно се враќаат во мода

Модата од 90-тите е еден интересен период од кој моментално сите дизајнери црпат инспирација.
Датум: 11 јун 2014
, Автор:

После метросексуалците доаѓа новата генерација тренди мажи – спорносексуалци

Пред 20 години, Марк Симпсон го воведе терминот метросексуалец, но тој е сега минато бидејќи најновиот тренди опис за мажи е спорносексуалци.
Датум: 11 јун 2014
, Автор:

Книга: „Пламен сјај“ – Трејси Шевалие

Книгата е одлична за опуштено летно попладне, со леснотија ве носи во едно друго, поинакво време, а со последната страница ве враќа назад, но со чувство за носталгија кое трае.

Како да се изладите без клима уред?

Топлите денови веќе пристигнаа, па доколку немате клима уред во домот или пак кога ќе се најдете во викендичка без систем за ладење, можете да го примените овој многу едноставен и евтин, а сепак ефикасен трик.
Датум: 11 јун 2014
, Автор:

Што момците навистина забележуваат кога првпат имате секс?

Според едно ново британско истражување, жените во просек се подготвуваат 6 часа за вечерта кога првпат планираат да имаат секс со новото момче.
Датум: 11 јун 2014
, Автор:

Најпаметниот трик за слабеење кој навистина делува

Една жена отишла на 10-дневен летен одмор кај своите родители и се вратила скоро 3 килограми полесна...
Датум: 11 јун 2014
, Автор: