Тренд фризури за ова лето

За да бидете во тренд ова лето, изберете некоја од предложените фризури.

Домашни козметички препарати од кафе

Сте помислиле ли некогаш дека кафето кое секојдневно го пиете може да ви послужи како козметичко средство за нега на кожата и косата? Еве неколку брзи трикови за правење козметички препарати...
Датум: 13 јун 2012
, Автор:

Летото пристигна со „жешката“ моделка Дуцен Круз

27-годишнта мајка, заблеска со својот сексапил и маркантен бронзено исончан тен во јунското издание на кинескиот Vogue, во прекрасните костими за капење од Долче и Габана, Прада, Ботега Венета и Џејсон Ву.

Одберете облека според формата на вашето тело

Одберете облека која ќе ги истакне позитивните страни на вашето тело...

Сезонска колекција на фустани од Вера Ванг

Одлична нова и разнобојна „подготвена за носење“ колекција од Вера Ванг.

Победете ги стриите со помош на авокадо и камилица

Доколку држите диета пред летната сезона, никако не смеете да заборавите дека ненадејната и брза промена на килограмите, може да влијае на кожата и да се појават стрии.

Што мислат момците за вашиот костим за капење?

Откријте што велат мажите за вашиот омилен модел на костим за капење.

Историјата на бикините

Тринаесет години подоцна, откако на жените им било дозволено да се натпреваруваат на Олимписките игри, Карл Јанцен, во 1913 година го претставил првиот дводелен костим за капење, познат како бикини.
Датум: 02 јун 2012

20 интересни дезени на култните патики „Старки“

Ова се еден мал дел од најинтересните модели на овие култни патики...

Прекрасни костими за капење од „Parah“

Летото е сè поблиску, па доколку размислувате за купување нов костим за капење, не смеете да си дозволите тоа да го оставите за во последен момент.

Парфеми инспирирани од модните икони

Во денешно време има многу парфеми со потпис на славните личности, но ако барате класика, пробајте ги безвремените парфеми инспирирани од легендарните модни икони.
Датум: 29 мај 2012

Какви сандалки ќе бидат во тренд ова лето?

Разгледајте што ќе биде во мода и инспирирајте се за следниот шопинг на чевли, со мала помош од наша страна.