Долната облека на Кристијано Роналдо

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Португалецот Кристијано Роналдо, од неодамна стана и моден креатор. Првата колекција која ќе го носи неговиот потпис е направена во соработка со дизајнерот Ричард Чаи кој живее и работи во Њујорк.Долната облека на Кристијано РоналдоСите модели, бои и материјали кои се употребени за изработка на оваа серија долна облека за млади момчиња се одбрани во консултација со познатиот фудбалер. Серијата е наменета за сите момчиња кои се фанови на фудбалскиот клуб Реал Мадрид, па затоа во рекламата е вклучено и момчето Хектор кое е страстен обожавател на овој клуб.Долната облека на Кристијано РоналдоБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар