Масимо Дути, колекција за жени, октомври, 2013

Автор: Ема Јакимовска

Massimo Dutti е компанија во состав на Spanish Inditex Group – најголема шпанска модна групација составена од илјадници компании кои се занимаваат со дизајн, производство и дистрибуција. Како дел од оваа корпорација, Massimo Dutti се занимава со производство на облека. Компанијата е создадена во 1985 година. Иако на почетокот се занимавала единствено со производство на машка облека, денес нуди и женска колекција, колекција за деца и линија на парфеми.

Женската колекција на Massimo Dutti, октомври, 2013, е за современи, урбани, деловни и космополитски жени. Присутни се кремасти, сиви, тегет и црни нијанси. Тонот на колекцијата е многу женствен, елегантен и класичен. Палтата и капутите во различни должини даваат опуштен тон на женствените силуети, и совршено се вклопуваат со џемперите и волнените панталони.Масимо Дути, колекција за жени, октомври, 2013Масимо Дути, колекција за жени, октомври, 2013Масимо Дути, колекција за жени, октомври, 2013Масимо Дути, колекција за жени, октомври, 2013Масимо Дути, колекција за жени, октомври, 2013Масимо Дути, колекција за жени, октомври, 2013Масимо Дути, колекција за жени, октомври, 2013Масимо Дути, колекција за жени, октомври, 2013Масимо Дути, колекција за жени, октомври, 2013Масимо Дути, колекција за жени, октомври, 2013Масимо Дути, колекција за жени, октомври, 2013


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар