Талентиран артист создава светови во кои владеат џиновски животни

Повеќето од нас имаат слушано или читано приказни за џинови од фолклорот, но фотографот и артистот Мани од Торонто, визуализира свет во кои големи животни владеат со планетата Земја. Неговото портфолио со надреални фотографии вклучува домашни, но и диви животни во форма на монструозни ѕверови што слободно се движат низ градските улици и бајковитите пејзажи. Погледнете дел од неговата неверојатна работа…

Погледнете ги останатите неверојатни фотографии на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар