Стаклени маси инспирирани од балони што ќе ве вратат во детството

Стаклени маси инспирирани од балони што ќе ве вратат во детството

Сега постои начин балоните од детството да ги вметнете во вашето домаќинство. Овие елегантни маси со балони се дизајнирани од „Duffy London“. Ова студио со седиште во Велика Британија ги комбинира уметноста и функционалноста додека си поигрува со концептите на геометријата, на гравитацијата и на илузијата. Меѓу најдобрите креации е масата со балони која се одликува со визуелна илузија што прикажува балони кои креваат стакло. За илузијата да биде уште поверојатна, некои балони се пократки и не ја допираат земјата, а има и такви што едноставно „лебдат“ без никакви врвки на нив.

Стаклени маси инспирирани од балони што ќе ве вратат во детството

Стаклени маси инспирирани од балони што ќе ве вратат во детството

Стаклени маси инспирирани од балони што ќе ве вратат во детството

Стаклени маси инспирирани од балони што ќе ве вратат во детството

Стаклени маси инспирирани од балони што ќе ве вратат во детството

Стаклени маси инспирирани од балони што ќе ве вратат во детството

Стаклени маси инспирирани од балони што ќе ве вратат во детството

Стаклени маси инспирирани од балони што ќе ве вратат во детството

Стаклени маси инспирирани од балони што ќе ве вратат во детството

Стаклени маси инспирирани од балони што ќе ве вратат во детството

Стаклени маси инспирирани од балони што ќе ве вратат во детството

Стаклени маси инспирирани од балони што ќе ве вратат во детството

Погледнете ги и овие фотографии од скулптури на животни направени од рециклирано сребро.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар