11 јули 2020 | Кафе пауза

15 фотографии што ќе ве натераат да ги погледнете двапати

Човечкиот мозок може да обработи цела слика за 13 милисекунди, но ако погледнете некоја невообичаена слика, може да ви биде потребно повеќе време за обработка.

15 совршени модни комбинации создадени за топлите летни денови

Во овие 15 комбинации за летните денови нема да ви биде премногу жешко и ќе изгледате како да сте се симнале од модна писта.

Кога ќе стапи во брак секој хороскопски знак?

Стапувањето во брак е многу важна животна одлука, па астрологијата ќе ви помогне да откриете кога е најдобро да донесете таква одлука според вашиот хороскопски знак.