15 совршени модни комбинации создадени за топлите летни денови

15 совршени модни комбинации создадени за топлите летни денови

Кога температурите надминуваат 30 °С, удобноста станува приоритет. Во овие 15 комбинации за летните денови нема да ви биде премногу жешко и ќе изгледате како да сте се симнале од модна писта.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

Фустаните се секогаш добар избор за топлите денови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

Класиката никогаш не излегува од мода, па тексас шорцевите и класичната бела маица ќе бидат полн погодок.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Freya | OOTD (@missg.style) on

Карнерите се актуелни ова лето, а можете да ги комбинирате со ѕвонарки за чиста 10-ка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

Сите трендсетерки полудеа по раскроените фустани.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara) on

Црвено-белата комбинација секогаш изгледа добро.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tatjana (@tatjanamariposa) on

Летото не може да помине без бела кошула. Носете ја во комбинација со кратки шорцеви или панталони за да изгледате феноменално.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OOTD Magazine (@ootdmagazine) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OOTD Magazine (@ootdmagazine) on

Освен што се модерни, панталоните со висок струк ќе го скријат вишокот килограми на стомакот или на колковите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OOTD Magazine (@ootdmagazine) on

Не можете да погрешите со плисираното здолниште.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

Ретро стилот се враќа во мода.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OOTD Magazine (@ootdmagazine) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OOTD Magazine (@ootdmagazine) on

Овој модел на маица е задолжителен во гардеробата на секоја жена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

Погледнете кој е новиот моден детаљ по кој полудеа сите трендсетерки.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар