Ова е новиот моден детаљ по кој полудеа сите трендсетерки

Ова е новиот моден детаљ по кој полудеа сите трендсетерки

Полека, но сигурно, овој моден детаљ ги освојува сите дами. Не се сите љубители на животинскиот принт, но понекогаш е добро да излезете од удобната зона и да пробате нови работи. Ако планирате да ја освежите вашата гардероба, изберете парчиња со дискретни детали со зебраст принт.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Keso Japarova 🇬🇪 (@keso.japarova) on

Токму овој дезен станува новиот моден хит ова лето. Поради црно-белата комбинација, лесно се комбинира речиси со сите парчиња облека, не е премногу агресивен како леопардскиот или змискиот принт и сигурно ќе ја направи вашата комбинација попривлечна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eva | Fashion Inspo🌙 (@evaschaapp) on

Зебрастиот принт не мора да биде во центарот на вниманието, чантата или сандалите со овој принт се доволни за да имате впечатлива комбинација.

Но, ниту претерувањето не е забрането. Слободно облечете фустан со овој интересен принт и нема да погрешите. Дизајнерите испраќаат порака: „Сè е дозволено сè додека вие се чувствувате убаво“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Magdalena Zalewska (@ross_blomst) on

Погледнете кои 5 бои се клучни за скап изглед ова лето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар