05 март 2020 | Кафе пауза

7 причини зошто едната нога може да стане пократка од другата

Иако ова е ретка појава, сосема е можно нозете на човекот да бидат со различни должини.

5 вообичаени правила во бракот кои често и лесно се прекршуваат

Дали сте стапиле во брак пред извесно време и се прашувате за некои вообичаени правила во него?

Многумина би рекле „нема шанси“: Нередот може да биде причина поради која не можете да се збогатите!

„Парите се корен на сето зло“, е поговорка што погрешно ѝ се припишува на Библијата.

Овие хороскопски знаци се најдобри возачи!

Секој добар возач ѝ дава приоритет на безбедноста пред брзината, има добри рефлекси, е снаодлив и не го гледа патот како писта.

„Заборавив“ е „најскапиот“ збор што ќе го изговорите пред вашиот шеф

„Заборавив“ е најскапиот збор кој може да му го кажете на шефот, според експертот за подобрување на меморијата Џими Квик.

12 приказни од жени со извонредна смисла за хумор

Жените ги раскажуваат приказните така што тие звучат фасцинантно, интересно и многу смешно, а овие приказни се толку привлечни што ќе ве натераат да сакате да им ги пренесете на сите луѓе што ги познавате.

5 хороскопски знаци што ги осудуваат своите партнери

Иако овие хороскопски знаци го сакаат само најдоброто за своите партнери, начинот на кој ве набљудуваат и нивните коментари може да бидат повеќе критизерски отколку конструктивни.

Стаклени маси инспирирани од балони што ќе ве вратат во детството

Ова студио со седиште во Велика Британија ги комбинира уметноста и функционалноста додека си поигрува со концептите на геометријата, на гравитацијата и на илузијата.

Французинките го избраа моделот на фармерки што треба да го имате оваа пролет

Французинките се вечна модна инспирација, па многу трендсетерки слепо ги следат нивниот стил и модните детали знаејќи дека таквите комбинации немаат недостатоци.

Диетата на една руска балерина за совршен струк: 5 килограми помалку за 7 дена

Благодарение на вистинскиот избор на намирници, балерината Ана Михалкова има совршена линија. Веќе 10 години се придржува до овој принцип и нема проблем со вишокот килограми.

Пролетната свежина има ново име: „Coca-Cola Zero Lemon“!

Можеш ли да замислиш топол пролетен ден без свежината која со себе ја носи чаша добро изладена Coca-cola, со лимонче од страна?
Датум: 05 мар 2020
, Автор: