Пролетната свежина има ново име: „Coca-Cola Zero Lemon“!

Пролетната свежина има ново име: „Coca-Cola Zero Lemon“!

Океј, пристигна пролетта: улиците се твои, парковите се преполни, музика и смеа од сите страни. Можеш ли да замислиш топол пролетен ден без свежината која со себе ја носи чаша добро изладена Coca-cola, со лимонче од страна?

Токму така, одговорот е „Не“.

Пролетната свежина има ново име: „Coca-Cola Zero Lemon“!

Затоа, пристигна новиот „Coca-Cola Zero Lemon“ – совршена комбинација на сите вкусови на пролетта во една чашa. Што сѐ содржи оваа комбинација, идеална за твојот активен ден? Ние го пробавме новиот пијалак, и впечатоците се следни:

Старата добра тајна Coca-Cola формула (вкус кој се препознава дури и со затворени очи)
+
Скриениот шарм на пролетните зајдисонца споделени со твоето друштво
+
Свеж вкус на лимон (за посебен шмек)
+
Возбудата која се крие во новите, неоткриени искуства

= твојот нов омилен пијалак!

Затоа отсега, пролетта има сосема новo значење: авантура, слобода, љубов – и чаша „Coca-Cola Zero Lemon“.

Побрзај, твоето друштво веќе те чека во твоето омилено кафуле или на твојата клупа во парк, со добро изладена „Coca-Cola Zero Lemon“.

Уживај во храбриот нов ден!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар