Coca-Cola | Кафе пауза

Црвениот крст го проширува обемот на своите активности како одговор на пандемијата од Ковид-19

Финансиските средства за реализација на овие активности на Црвениот крст се обезбедени од Фондацијата на Coca-Cola компанијата и Пивара Скопје.
Датум: 13 апр 2020
, Автор:

Пролетната свежина има ново име: „Coca-Cola Zero Lemon“!

Можеш ли да замислиш топол пролетен ден без свежината која со себе ја носи чаша добро изладена Coca-cola, со лимонче од страна?
Датум: 05 мар 2020
, Автор:

Отворена единаесеттата Coca-Cola Активна зона: Граѓаните на општина Чаир добија ново место за дружење, спорт и рекреација

Денес во Топанско Поле во општина Чаир свечено беше пуштена во употреба единаесеттата „Coca-Cola Активна зона“.
Датум: 09 јул 2018
, Автор:

Ново место за спорт и рекреација во Гостивар: „Coca-Cola Активна зона“ и за Гостиварци

Гостивар од вчера стана дел од големиот проект на Coca-Cola и Пивара Скопје наречен „Coca-Cola Активни зони“.
Датум: 11 авг 2017
, Автор:

Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola отворија Активна зона во Штип

Продолжува проектот „Coca-Cola Активни зони“ во 5 нови општини во Македонија
Датум: 18 јул 2017
, Автор:

5 оригинални честитки за Денот на вљубените

Aко не сте вешти со зборови, а имате кому да му изразите љубов овој Св. Валентајн, ние ви ја олсенивме работата и креиравме 5 уникатни честитки.
Датум: 10 фев 2016
, Автор:

Coca-Cola караванот ја исполни својата хуманитарна мисија

Новогодишниот Coca-Cola караван кој во текот на декември ја споделуваше празничната магија и ги исполнуваше срцата со радост ја исполни својата хуманитарна мисија.
Датум: 12 јан 2016
, Автор:

Новогодишниот „Coca-Cola“ караван со хуманитарна мисија

„Coca-Cola“ караванот ќе пристигне во Скопје на 13 декември на плоштадот „Македонија“ и на 26 декември пред трговскиот центар „Скопје Сити Мол“.
Датум: 10 дек 2015
, Автор:

Уште две недели до финалето на Coca-Cola Купот

Млади на возраст од 12 до 16 години од основни и од средни училишта ги покажуваат своите фудбалски вештини и спортски дух во изминативе неколку недели учествувајќи во фудбалските натпревари во рамките на Coca-Cola Купот.
Датум: 20 мај 2015
, Автор: