Уметник прави скулптури на животни од рециклирано сребро

Уметник прави скулптури на животни од рециклирано сребро

Уметноста е најдобриот начин луѓето да се изразат себеси затоа што ја има во многу форми, а Мет Вилсон е еден пример за тоа. Неговиот талент не вклучува сликање или цртање, туку тој изработува фигури на животни од сребро. Неговите уметнички дела докажуваат дека сè може да биде убаво, дури и лажиците и виљушките, а во продолжение погледнете ги неговите креации.

Уметник прави скулптури на животни од рециклирано сребро

Уметник прави скулптури на животни од рециклирано сребро

Уметник прави скулптури на животни од рециклирано сребро

Уметник прави скулптури на животни од рециклирано сребро

Уметник прави скулптури на животни од рециклирано сребро

Уметник прави скулптури на животни од рециклирано сребро

Уметник прави скулптури на животни од рециклирано сребро

Уметник прави скулптури на животни од рециклирано сребро

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар