Јапонски уметник создава скулптури користејќи само балони

Јапонски уметник создава скулптури користејќи само балони

Масајоши Матсумото е самоук уметник од Јапонија кој ги претвора обичните балони во реалистични скулптури што може да ја претворат секоја забава во вистинска чудесна земја. Тој не користи лепило, што ја прави неговата техника уште позабележителна. Неговите креации се инспирирани од неговата љубов кон природата, а во продолжение погледнете ги овие фотографии што ќе ви го одземат здивот.

1. Чешма

Јапонски уметник создава скулптури користејќи само балони

2. Кобра

Јапонски уметник создава скулптури користејќи само балони

3. Гасеница

Јапонски уметник создава скулптури користејќи само балони

4. Фламинго

Јапонски уметник создава скулптури користејќи само балони

5. Елен

Јапонски уметник создава скулптури користејќи само балони

6. Игуана

Јапонски уметник создава скулптури користејќи само балони

7. Октопод и лигња

Јапонски уметник создава скулптури користејќи само балони

8. Африкански бивол

Јапонски уметник создава скулптури користејќи само балони

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар