Моден тренд: Акцентот ова лето е на вашите рамена

Ако сте во дилема како да изгледате секси и да се чувствувате слободни дури и за време на најжешките денови, тука се маиците без рамена. Тие се моден погодок кога ви треба нешто што го истакнува вашиот изглед, но истовремено прави да се чувствувате удобно и опуштено.

Моден тренд: Акцентот ова лето е на вашите рамена

Ако сакате да откриете малку повеќе кожа, маичките без ракави се совршени за вас. Лесно се комбинираат со разни парчиња облека, од здолништа и кратки панталони, па сè до шорцеви и фармерки. Овие маици се неопходен детаљ при прошетки, одење на плажа или вечерни излегувања.

Панталоните со висок струк, широк шешир и очила, заедно со маица без рамена ќе направат да изгледате феноменално. Ова секси и опуштено парче облека едноставно ве привлекува да го комбинирате со некои удобни сандали, раскроено здолниште и впечатлив накит.

Изберете го моделот што најмногу ви одговара, без разлика дали станува збор за цветен дезен, минималистичка комбинација од бела и црна боја, модели со принт или некоја опуштена бохо варијанта. Во продолжение погледнете како да ги комбинирате овие маици.

Моден тренд: Акцентот ова лето е на вашите рамена

Моден тренд: Акцентот ова лето е на вашите рамена

Моден тренд: Акцентот ова лето е на вашите рамена

Моден тренд: Акцентот ова лето е на вашите рамена

Моден тренд: Акцентот ова лето е на вашите рамена

Моден тренд: Акцентот ова лето е на вашите рамена

Моден тренд: Акцентот ова лето е на вашите рамена

Моден тренд: Акцентот ова лето е на вашите рамена

Моден тренд: Акцентот ова лето е на вашите рамена

Моден тренд: Акцентот ова лето е на вашите рамена

Моден тренд: Акцентот ова лето е на вашите рамена

Погледнете како да ги носите точките ова лето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар