Модерна куќа со едноставен мебел: Каде живее актерот кој ја игра главната улога во филмот „Аладин“?

Модерна куќа со едноставен мебел: Каде живее актерот кој ја игра главната улога во филмот „Аладин“?

Отворениот простор на дневната кујна, модерната кујна и трпезарија ја прават оваа куќа многу привлечна. Поради пријатната клима во Калифорнија, седејќи во оваа куќа може да се ужива во убавиот ентериер и екстериер. Сопственик е младиот актер Мена Масуд од египетско-канадско потекло кој се проби со главната улога во филмот „Аладин“ на Дизни.

Оваа куќа овозможува пристап до удобна соба во дворот со елегантен базен. Стаклото е материјал кој доминира во целата куќа и нежни пастелни бои. Просторот под скалите е направен како винарска визба, а стаклената ограда го прави ова место неверојатно. На вториот спрат се главни спалната соба и двете соби за гости каде што има и мала кујна.

Модерна куќа со едноставен мебел: Каде живее актерот кој ја игра главната улога во филмот „Аладин“?

Модерна куќа со едноставен мебел: Каде живее актерот кој ја игра главната улога во филмот „Аладин“?

Модерна куќа со едноставен мебел: Каде живее актерот кој ја игра главната улога во филмот „Аладин“?

Модерна куќа со едноставен мебел: Каде живее актерот кој ја игра главната улога во филмот „Аладин“?

Модерна куќа со едноставен мебел: Каде живее актерот кој ја игра главната улога во филмот „Аладин“?

Модерна куќа со едноставен мебел: Каде живее актерот кој ја игра главната улога во филмот „Аладин“?

Модерна куќа со едноставен мебел: Каде живее актерот кој ја игра главната улога во филмот „Аладин“?

Модерна куќа со едноставен мебел: Каде живее актерот кој ја игра главната улога во филмот „Аладин“?

Модерна куќа со едноставен мебел: Каде живее актерот кој ја игра главната улога во филмот „Аладин“?

Модерна куќа со едноставен мебел: Каде живее актерот кој ја игра главната улога во филмот „Аладин“?

Модерна куќа со едноставен мебел: Каде живее актерот кој ја игра главната улога во филмот „Аладин“?

Модерна куќа со едноставен мебел: Каде живее актерот кој ја игра главната улога во филмот „Аладин“?

Модерна куќа со едноставен мебел: Каде живее актерот кој ја игра главната улога во филмот „Аладин“?

Погледнете ги овие 10 фотографии кои ќе ве натераат да посакате да имате летниковец во дворот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар