Слатка и креативна уметност од суши

Слатка и креативна уметност од суши

За креативниот ум, сѐ може да се претвори во уметност. Дури и кога станува збор за специфичното и традиционално суши. Некои можеби би рекле дека и самото суши е еден вид уметност и ние целосно се согласуваме, но овие креативни преработки на ова традиционално јадење се едноставно неверојатни. Погледнете…

Слатка и креативна уметност од суши

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар