Креативни фотоманипулации од минијатурни градови сместени во чаши

Овие креативни фотоманипулации се направени од страна на артистот Џејсон МекГроарти. Проектот „A Place To Go, Please“ визуелно ни ја покажува поврзаноста помеѓу одредени пијалаци и градовите по кои тие се најмногу познати. Започнувајќи од Париз кој е познат по своето вино, па сè до Лондон и својот чај и Њујорк и кафето, погледнете ги овие интересни и необични фотографии од минијатурни градови сместени во чаши…

Креативни фотоманипулации од минијатурни градови сместени во чаши

Њујорк

Креативни фотоманипулации од минијатурни градови сместени во чаши

Русија

Креативни фотоманипулации од минијатурни градови сместени во чаши

Јапонија

Креативни фотоманипулации од минијатурни градови сместени во чаши

Лондон

Креативни фотоманипулации од минијатурни градови сместени во чаши

Париз

Креативни фотоманипулации од минијатурни градови сместени во чаши

Ирска

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар