Неверојатните пејзажни фотографии на еден белгиски фотограф

Неверојатните пејзажни фотографии на еден белгиски фотограф

Белгискиот фотограф Свен Броекс има само неколкугодишно искуство во неговото патување како креативец, но веќе има изградено неверојатно портфолио. Тој прв пат се заљубил во фотографијата кога планинарел во Норвешка, и од тогаш тоа му станало професија. Предизвикувајќи се себеси да го истражи невиденото, овој фотограф прави неверојатни пејзажни фотографии што секого можат да го воодушеват.

Продолжува на втората страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар