Неверојатни фотографии од ноќните неонски светла на Њујорк

Неверојатни фотографии од ноќните неонски светла на Њујорк

Фотографот Хавиер Портела направил серијал фотографии наречен Glow. Ги фотографирал Бангкок, Хонг Конг и Токио, а сега направил неверојатни фотографии и од неонските светла на Тајмс Сквер.

Неверојатни фотографии од ноќните неонски светла на Њујорк

Палетата на Портела исполнета со контрастни сини и црвени бои го трансформира Менхетен во надреален сет за научно фантастичен филм.

Неверојатни фотографии од ноќните неонски светла на Њујорк

Ноќните фотографии исто така ја демонстрираат и активноста на улиците на Њујорк. Уживајте во неверојатните фотографии.

Неверојатни фотографии од ноќните неонски светла на Њујорк

Неверојатни фотографии од ноќните неонски светла на Њујорк

Неверојатни фотографии од ноќните неонски светла на Њујорк

Неверојатни фотографии од ноќните неонски светла на Њујорк

Неверојатни фотографии од ноќните неонски светла на Њујорк

Неверојатни фотографии од ноќните неонски светла на Њујорк

Неверојатни фотографии од ноќните неонски светла на Њујорк

(10)neverojatni-fotografii-od-nokjnite-neonski-svetla-na-njujork-kafepauza.mk

(11)neverojatni-fotografii-od-nokjnite-neonski-svetla-na-njujork-kafepauza.mk

(12)neverojatni-fotografii-od-nokjnite-neonski-svetla-na-njujork-kafepauza.mk

Неверојатни фотографии од ноќните неонски светла на Њујорк

Погледнете ги и овие неверојатни фотографии од Њујорк од 19-ти и 20-ти век.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар