29 март 2018 | Кафе пауза

ТВ серија: Разделувајќи се заедно (Splitting Up Together)

Приказна за пар чиј брак се разгорува по нивниот развод

Малтретирано 7-годишно момче со различни очи и зајачка уста наоѓа мачка која е иста како него!

Мун му помага на Меден да сфати дека уникатноста е нешто неверојатно и дека тој е волшебен.

Неверојатни фотографии од ноќните неонски светла на Њујорк

Фотографот Хавиер Портела ги фотографирал Бангкок, Хонг Конг и Токио, а сега направил неверојатни фотографии од неонските светла на Тајмс Сквер.

Вистинска или минлива љубов? 25 прашања што ја откриваат вистината за вашиот интимен живот

Кога сме заедно, дали се чувствувам пријатно и среќно или тажно, збунето и фрустрирано?

10 совети кои ќе ви помогнат да бидете одличен родител на посвоено дете

За да одгледате посвоено дете потребно се да направите некои подготовки, а овие 10 совети ќе ви помогнат во тоа.

Секој човек е крив за сето добро што не го направил: Мудрости кои ќе ви останат во сеќавање

Одвреме-навреме треба да читаме мудри мисли и цитати за да се потсетиме на важните нешта во животот.

5 причини зошто раскинувањата се толку болни

За некои луѓе раскинувањето е едно од најболните искуства. Додека раскинувањето може да биде вистинска шлаканица, секој човек различно ја преболува разделбата.

Велигденски еднорози за незаборавни празнични денови

Претворете ги велигденските јајца во слатки ендорози и изненадете ги најблиските

10 факти за грдата страна на модната индустрија

Сите веруваат дека најлошото нешто што може да им се случи на моделите се нарушувања со исхраната. Но, вистинската приказна е многу пострашна.

10 професии кои имаат лошо влијание на вашиот карактер

Покрај позитивните страни на нашата работа, постојат и негативни, познати како професионална лична деформација.

84 скулптури се појавиле на зградите во Лондон за да ја подигнат свесноста за самоубиството

Во понеделникот минувачите во централен Лондон сведочеле на нешто неверојатно...
12