Велигденски еднорози за незаборавни празнични денови

Велигденски еднорози за незаборавни празнични денови

Претворете ги велигденските јајца во слатки ендорози и изненадете ги најблиските

Велигденски еднорози за незаборавни празнични денови

Потребни материјали:
  • Бели пластични јајца
  • Црн маркер
  • Дебела хартија
  • Декоративно лепило
  • Светки
  • Ножици
  • Кутија
  • Вештачки цвеќиња
  • Пиштол за топло лепило
Начин на подготовка:

Направете мали конуси од дебелата хартија, па декорирајте ги со лепилото и светките. Потоа, со помош на пиштолот за топло лепило, залепете ги „роговите“ на врвот од јајцата. Со црн маркер внимателно нацртајте ги очите и трепките. За крај, наредете ги цвеќињата по ваш вкус и прицврстете ги со помош на лепилото.

Погледнете го целиот процес на изработка и преку следните фотографии…

Велигденски еднорози за незаборавни празнични денови Велигденски еднорози за незаборавни празнични денови Велигденски еднорози за незаборавни празнични денови Велигденски еднорози за незаборавни празнични денови Велигденски еднорози за незаборавни празнични денови Велигденски еднорози за незаборавни празнични денови


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар