Неодоливи бебешки фотографии направени под вода

Неодоливи бебешки фотографии направени под вода

33-годишната фотографка Луси Реј од Лондон, прави фотографии од мали детенца нурнати под вода, а добиениот резултат е неодолив. Се прашувате како таа успева да измами толку смирени и спокојни лица кај бебињата? Луси објаснува дека тоа е едноставно, бидејќи бебињата инстинктивно го задржуваат нивниот здив под вода.

Неодоливи бебешки фотографии направени под вода Неодоливи бебешки фотографии направени под вода

Фотографката, која е сопственик на фото-студиото „Starfish Underwater Photography“ и инструктор по пливање за мали деца, вели дека откако бебето ќе заврши барем еден пливачки курс и е најмалку 4 месеци старо, тоа е подготвено за позирање пред фотоапаратот во базенот.

Неодоливи бебешки фотографии направени под вода Неодоливи бебешки фотографии направени под вода

 

Ги правам фотографиите многу брзо и бебињата се всушност многу малку време под вода, но фотографијата го смрзнува интересниот момент.“

Неодоливи бебешки фотографии направени под вода Неодоливи бебешки фотографии направени под вода

И покрај тоа што бебињата облечени во костими за капење се доволно слатки, интересно е тоа што родители можат да му изберат некаков костим на нивното дете, за фотографијата. Балерини, астронаути, дедо мразовци и суперхерои… Забележувате дека доколку бебето е добро позиционирано на фотографијата, тоа изгледа како радосно да си лета под вода? 🙂

Неодоливи бебешки фотографии направени под вода Неодоливи бебешки фотографии направени под вода Неодоливи бебешки фотографии направени под вода Неодоливи бебешки фотографии направени под вода Неодоливи бебешки фотографии направени под вода Неодоливи бебешки фотографии направени под вода


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар