05 ноември 2013 | Кафе пауза

Како дечињата гледаат на бракот?

Група мали дечиња биле прашани на кој начин возрасните луѓе решаваат со кого да стапат во брак, а добиените одговори се забавни и многу слатки.

Природен лек за ослободување од настинките и вирусите

Неприродно високите температури за овој период од годината, покрај главоболките и постојаната поспаност, донесоа и бројни вируси кои ги воспалуваат синусите, создаваат кашлица и доведуваат до целокупен пад на имунитетот.

Најневеројатни непознати зданија во светот

Факт е дека во светот постојат многу импресивни архитектонски зданија, кои не се многу познати. Од Индија, Босна и Херцеговина, па сè до Перу. Погледнете кои се помалку познати, а сепак неверојатни архитектонски обележја низ светот.
Датум: 05 ное 2013
, Автор:

Одлични канцеларии за креативно исполнето работно време

Ова се неколку одлични примери како треба да изгледа еден работен простор, без разлика дали работите од дома или во канцеларијата на некоја фирма.

Музата на Ботичели – Симонета Веспучи

Нејзината убавина сè уште живее на сликите на Ботичели, барем многумина веруваат дека ликот е всушност нејзин.
Датум: 05 ное 2013
, Автор:

Како правилно да носите накит?

За накитот кој го носите да дојде до израз и да заблеска во полн сјај, треба да се придржувате до неколку едноставни стилистички правила.

Најслаткото животно во светот

Дали сте подготвени да го видите најслаткото животно во светот?

5 работи кои успешните луѓе ги прават до 8 наутро

Денот по утрото се познава. Ако е така, тогаш потрудете се утрото да ви биде што подобро организирано и почетокот на денот да го минете со што помалку стрес.

Дали правилно дишете?

Следете ги следните 3 едноставни чекори со кои ќе научите како длабоко да дишете, за да го исполните телото со кислород, да се ослободите од токсините и да го намалите стресот.

Неодоливи бебешки фотографии направени под вода

33-годишната фотографка Луси Реј од Лондон, прави фотографии од мали детенца нурнати под вода, а добиениот резултат е неодолив.